Boeken en publicaties
Zoeken

Grip op leesbegrip
Toetsen en evalueren van begrijpend luisteren en begrijpend lezen
- Bestelnummer:
- 32365
- Onderwijssoort:
- Primair onderwijs en voortgezet onderwijs
- Auteur(s):
- Karin van de Mortel en Mariët Förrer
- Uitgever/Jaar:
- CPS, 2013
- Materiaal:
- 175 pag.
- ISBN:
- 9789065086532
- Reviews:
- Lees/schrijf review(s)
Toetsen en evalueren van begrijpend luisteren en begrijpend lezen
De auteurs houden een overtuigend pleidooi om – naast het afnemen van methodeonafhankelijke en methodegebonden toetsen – aandacht te besteden aan formatief waarderen en evalueren. Dat wil zeggen dat leerkrachten tijdens de les voortdurend checken of leerlingen goed begrijpen wat ze lezen of beluisteren én dat leerkrachten hun instructie daar direct op afstemmen.
De publicatie geeft leerkrachten concrete aanwijzingen. Bovendien bevat de uitgave werkvormen, technieken en instrumenten, die leerkrachten in de les kunnen gebruiken. Tot slot beschrijven de auteurs wat er op schoolniveau nodig is om de leesontwikkeling van leerlingen op deze manier te volgen en te stimuleren. In het boek wordt de relatie gelegd met de referentieniveaus taal.
Dit boek is in eerste instantie geschreven voor het basisonderwijs, begrijpend lezen is echter in het voortgezet onderwijs ook van groot belang. De informatie uit deze publicatie is ook goed bruikbaar bij formatief toetsen in het voortgezet onderwijs.
Bij het boek wordt een cd-rom geleverd, waarop de instrumenten en andere materialen staan.
Digitaal materiaal - Inhoud cd-rom
Download hier de inhoud van de cd-rom (.zip bestand). Let op, dit is alleen bruikbaar in combinatie met het handboek en niet bedoeld voor verspreiding.
Bekijk de inhoudsopgave.
In een positieve recensie in JSW (november 2013) kreeg Grip op leesbegrip vijf sterren.
Video
Lees ook het interview met Karin van de Mortel in Prima Po (januari 2013)
'Het is een pleidooi voor optimale communicatie tussen leerkracht en leerling'
Reviews
Schrijf een reviewGrip op leesbegrip
Geweldig boek. Zou iedere leerkracht moeten lezen.