Over Doorgaande lijn in de instructie

Doorgaande lijn in de instructie

Eén team, één taal, één aanpak

Het versterken van de didactische kwaliteit van de lessen begint bij een gezamenlijk beeld van wat goed onderwijs is. Tijdens deze training van een of twee dagdelen staat het onderwijs op jullie school centraal. We onderzoeken met het team hoe jullie visie op leren eruitziet. Centraal hierbij staat het creëren van een duidelijk en uniform beeld van de gewenste didactiek binnen jullie lessen, afgestemd op de visie en kernwaarden van de school. We stellen een doorgaande lijn vast op het gebied van instructie: één team, één taal, één aanpak!

Lesbezoeken

Een schoolbrede implementatie van de gekozen aanpak zorgt ervoor dat de werkwijze in alle groepen vergelijkbaar is. En dat zorgt voor consistentie en duidelijkheid voor zowel leerlingen als leerkrachten. Lesbezoeken kunnen hierbij een waardevolle aanvulling zijn. Ze bieden de mogelijkheid om samen te reflecteren op de lessen en de toepassing in de praktijk te onderzoeken. Op basis hiervan kun je kijken hoe je de lessen binnen de school nog verder kunt versterken.

Wat leer je?

  • Je krijgt inzicht in hoe leren en informatieverwerking in het brein werkt.
  • Je verkent verschillende vormen van instructie en stemt met het team af wat jullie het belangrijkst vinden in jullie dagelijkse lespraktijk.
  • Je bepaalt samen met het team hoe de effectieve les van jullie school eruitziet, afgestemd op de visie en kernwaarden van de school.

Voor wie?

Schoolteams in het basisonderwijs

Wat vonden anderen van deze training?

  • ‘Jullie kennis is super. Jullie weten echt waar jullie het over hebben en hebben prettige werkvormen bedacht om ons aan het denken en delen te zetten.’
  • ‘Was duidelijke uitleg en fijn dat er ruimte was om direct aan de slag te gaan en te oefenen tijdens de bijeenkomsten.’
  • ‘Super fijne training. Veel geleerd. Fijne trainers die ons de ruimte gaven.’

Ook interessant

De effectieve les op IKC Het Balkon, praktijkvoorbeeld
Blog EDI, ADI of IGDI?
Training De effectieve les: directe instructie volgens ADI, EDI of IGDI - CPS.nl bij CPS in Amersfoort

Zoek in de website